Ethiopia Guji Ethiopia Guji Ethiopia Guji

Ethiopia

Guji
100% ARABICA
 Ethiopia Guji  Ethiopia Guji  Ethiopia Guji  Ethiopia Guji

Typický zástupce káv z Etiopie. Jasně definovaná chuť, skvěle vyvážená s živou aciditou a citrusovými tóny. Tentokrát v šálku ucítíte i lehký nádech čokolády, můžeme vyzkoušet i na výraznější espresso. Vysoce kvalitní výběrová arabica pro každého, kdo ocení zajímavou chuť kávy. 

250 Kč
MR. COFFEE - Ethiopia Guji

Dozvědět se více o kávě Ethiopia Guji

S velkou radostí představujeme dalšího zástupce skvělé výběrové arabiky z Etiopie. Oproti kávám z naší předchozí nabídky (Yirgacheffe, Sidamo) není možná farma Guji natolik známý pojem, ale kvalitou kávy jsou si rozhodně rovni. 

V chuti této kávy cítíme typickou Etiopii. Jasně definované tóny ovoce, vyvážená acidita, středně silné tělo. Tentokrát na váš čeká i lehce čokoládový nádech. Tato káva je opravdový požitek, na přípravu doporučíme cokoliv máte rádi. Vhodnější bude na alternativy, nebojte se ale ani výrazného espressa. Skvělá volba pro každého kávomilce.

Farma Guji se nachází v regionu Oromia na jihu Etiopie. Také zde se káva pěstuje ve vyšších nadmořských výškách a na bohatých vulkanických půdách. Káva z Etiopie a její pěstování má velmi dlouhou tradici. Však se také říká, že káva pochází právě z této země (oblast Kaffa) a její vývoz hraje důležitou roli v tamní ekonomice. Během staletí se způsob pěstování příliš neměnil, téměř všechna práce – obdělávání, sklízení, sušení,…. – vše se stále dělá ručně. Kávový průmysl v Etiopii zaměstnává na 15 milionů lidí. Až 98 % kávy je pěstováno venkovany na malých farmách, v zemi je jich asi 700 000 (!). Polovina z nich pěstuje kávu v lesích, které pomáhají s potřebným zastíněním. Často zde také najdeme rodiny, které se pěstováním kávy živí i déle než deset generací. Hojné je zde volné pěstování kávy, kdy se kávovníky samovolně množí a rozrůstají, a tak zde nalezneme odrůdy, které ani nebyly identifikované. Z toho důvodu se kávy rozdělují a označují podle oblasti původu. Mezi ty nejznámější patří Sidamo, Harrar, Limu, Gedeo nebo Lekempti. V Etiopii nalezneme skutečné kávové poklady a pokud sháníme kvalitní výběrovou kávu, často se poohlížíme po arabikách z této země.


Dovolujeme si také doporučit ...

Chemex

Chemex

Vynikající filtrovanou kávu, kterou získáte pomocí Chemexu, prostě musíte vyzkoušet. Pro posezení s rodinou nebo přáteli je to optimální varianta. Krásný funkční design a jednoduchá příprava. Užijete si kávu se...

1 290 Kč
Více informací

Hario
Skerton Plus

Hario Skerton Plus

Nová verze skvělého ručního mlýnku od firmy Hario nyní se stabilizačním elementem mlecího kamene pro ještě přesnější mletí.  Snadné, rychlé a hlavně konzistentní mletí jsou největší výhody tohoto...

940 Kč
Více informací

Hario
V60 bílý

Hario V60 bílý

Dokonalý dripper V60 od japonské firmy Hario v bílém provedení, díky kterému se domácí příprava kávy stane skvělým zážitkem.

420 Kč
Více informací
Zboží v košíku celkem:

${ updatedTotal }

MR. COFFEE,
pražírna a prodejna kávy,
Tř. Tomáše Bati 201/8
Zlín, 760 01

Otevírací doba:
Po-pá 8-17
So 9-12

Rychlý kontakt