Archiv

Honduras
Marcala

Marcala
100% ARABICA

100% tmavěji pražená arabika s lehkou hořkostí vhodná na přípravu espressa.  Tato krásně vyvážená káva s tóny oříšků má středně silné tělo a nádherné aroma.  Acidita je velmi příjemná, spíš jen polechtá na jazyku.

MR. COFFEE - Honduras Marcala

Dozvědět se více o kávě Honduras Marcala Marcala

Chuť a příprava

Dsc 5956

Tato lahodná káva bude mít středně silné tělo a oříškovo-čokoládovou chuť. Acidita zde půjde cítit, ale není nijak agresivní nebo přehnaně výrazná. Kávu doprovází nádherné aroma a má klidné, jemné zakončení. Tuto skvělou zrnkovou arabiku bychom doporučili na espresso i do káv s mlékem, kde bude chuť velmi jemná. Pokud na alternativních přípravách nevyžadujete výrazně ovocné tóny, můžete klidně vyzkoušet třeba na moka konvičku nebo french press.

Naše zrno

Sber Tresni Na Farme 1

Celým názvem se tato káva jmenuje Honduras Marcala. Oblast Marcala se nachází na jihozápadě Hondurasu, hlavním městem je zde La Paz. Každý region v Hondurasu nám může nabídnout své specifické chutě a charakteristiky. Najdeme zde arabiky nižší sorty, které se často používají do espresso směsí, ale také arabiky vysoké kvality s jasným původem a úžasnou chutí. Každý region má své vlastní klimatické podmínky, které této různorodosti nahrávají. Obecně se zde farmáři potýkají s vysokou vlhkostí, kterou se jim však nyní díky lepší technické vybavenosti daří lépe zvládat. Postupně se také výrazně zlepšuje proces sušení při zpracování kávy mokrou metodou.

Honduras ve světě kávy

Kavova Farma Honduras La Paz

Honduras se nachází ve střední Americe, za sousedy má další naše známé kávové producenty, jako je NicaraguaGuatemala nebo El Salvador. Je sedmým největším kávovým producentem na světě a v době sběru čerstvých kávových bobů zaměstnává kolem 12,5 % populace. Je tedy důležitým hráčem v ekonomice Hondurasu. V posledních 25 letech se vládě společně s farmáři podařilo velmi efektivně zvýšit kvalitu produkované kávy. A to hlavně díky finanční podpoře, postaveným dálnicím, zlepšené technické vybavenosti a edukaci farmářů. Nadále se potýkají s problémy způsobenými počasí (záplavami, suchem, ...) a také nemocemi a plísněmi, které napadají kávovníky. Z většiny se zde pěstuje arabika, zastupují ji odrůdy Bourbon, Catuari, Typica nebo Pacas.


Zboží v košíku celkem:

${ updatedTotal }

ⓘ Nakupte ještě za ${ cartSubtotal } Kč a máte dopravu zdarma!

Nákup nad 2000 Kč. Dopravu máte zdarma!

MR. COFFEE,
pražírna a prodejna kávy,
Tř. Tomáše Bati 201/8
Zlín, 760 01

Otevírací doba:
Po-pá 8-17
So 9-12

Rychlý kontakt