OMEZENÝ PROVOZ

Vážení zákazníci,

Vzhledem k nařízení vlády bude naše kamenná prodejna do odvolání uzavřena.

Na e-shopu rušíme možnost osobního odběru a také dopravu přes Zásilkovnu. Objednávky budeme odesílat pouze přes přepravce Geis. Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč. Doporučujeme platbu přes platební bránu Gopay, přepravce Geis nyní nepřijímá dobírky v hotovosti. Dobírky je možné uhradit pouze kartou.

Děkujeme za pochopení, přejeme všem pevné zdraví.

Archiv

El Salvádor

SHG EP Finca Santa Matilde
100% ARABICA
 El Salvádor SHG EP Finca Santa Matilde  El Salvádor SHG EP Finca Santa Matilde  El Salvádor SHG EP Finca Santa Matilde  El Salvádor SHG EP Finca Santa Matilde

Karamelová sladkost, vyvážená acidita, středně silné tělo, nádherné aroma. Skvělá volba na více použití. Tuto 100% arabiku si vychutnáte jak na espressu, tak jako jemnější kávu s mlékem a určitě se neztratí ani na alternativních přípravách. Tato káva se stabilně vrací do naší nabídky a my se na ni vždy velmi těšíme. 

MR. COFFEE - El Salvádor SHG EP Finca Santa Matilde

Dozvědět se více o kávě El Salvádor SHG EP Finca Santa Matilde

Chuť a příprava

Dsc 6052

Tato skvělá káva ze Salvádoru má velmi jemnou chuť a je krásně vyvážená. Na espressu nám vystoupí velmi mírná acidita, kterou doplňuje krémové tělo a jemná hořkost. V kávách s mlékem dostane lehce medový nádech a bude velmi lahodná. Káva má středně silné tělo, které nám vystoupí spíše na alternativních metodách. Acidita a ovocnější tóny nejsou příliš výrazné, ucítíte spíše sladkost a vyváženost této arabiky.

Naše zrno

Vulkan Santa Ana

Farma Santa Matilde se nachází na hranici s Guatemalou v nádherné přírodě, která byla v roce 2007 zařazena do seznamu UNESCO přírodních rezervací. Jedná se o rozsáhlou oblast skládající se z několika desítek vulkánů. Vulkán Santa Ana se nachází nejblíže plantážím, ze kterých pochází tato arabika. Sopky poskytují půdám tolik potřebné živiny a minerály a z Tichého oceánu sem přichází dostatek vláhy. Plantáž je položena ve výšce 1 200 m n. m. Poskládaly se nám tedy ideální podmínky pro pěstování kávy.

Zkratka SHG označuje nejvyšší kvalitu kávy, kterou nám El Salvádor může nabídnout. SHG, tedy Strictly High Grown, nám říká, že se káva pěstuje ve vyšších nadmořských výškách. Tam roste a zraje pomaleji a má tedy dostatek času, aby absorbovala ty nejlepší živiny a vyvinuly se ty nejlepší charakteristiky zrna, které pak oceníme v našem šálku kávy.

Zkratka EP – Europian Preparation – nám zase říká, že všechna zelená zrna byla ručně roztříděna, aby se do výsledné várky nedostala žádná defektní zrna.

El Salvádor ve světě kávy

Zelene Kavove Tresne

El Salvádor je malá země ve střední Americe, jejíž břehy ze západní strany omývá Tichý oceán. Za sousedy má samé známé pěstitele kvalitní kávy, které často naleznete i v naší nabídce, třeba Guatemalu a Honduras.

Ještě před civilní válkou, která zmítala El Salvádorem v letech 1980 – 1992, patřila tato země mezi významné pěstitele kávy. Dnes je pěstování kávy v této nádherné zemi opět na vzestupu a kvalita kávy se významně zlepšila. V El Salvádoru se pěstují komplexní kávy plných chutí s výrazným aroma, kterým nechybí medová sladkost, tóny čokolády, karamelu, pekanových a vlašských ořechů.

Pěstuje se zde především arabika, odrůdy Bourbon, Pacas nebo Pacarama – oblíbený kříženec, který zde vznikl.

V tomto malém státě káva živí zhruba 20 000 farmářů. Valná většina z nich jsou drobní pěstitelé, kteří obstarávají farmy menší než 20 hektarů. Díky tomu, že se káva pěstuje ve stínu, hrály tyto farmy velmi důležitou roli v boji proti odlesnění a ztrátě přirozeného prostředí pro divoká zvířata.


Zboží v košíku celkem:

${ updatedTotal }

ⓘ Nakupte ještě za ${ cartSubtotal } Kč a máte dopravu zdarma!

Nákup nad 500 Kč. Dopravu máte zdarma!

MR. COFFEE,
pražírna a prodejna kávy,
Tř. Tomáše Bati 201/8
Zlín, 760 01

Otevírací doba:
po-pá: 8:00 - 17:00
so: 9:00 - 12:00

Rychlý kontakt