Vážení zákazníci,

z důvodu čerpání dovolené budeme nově přijaté objednávky odesílat od úterý, 18. 8. 2020.
Děkujeme za pochopení, všem přejeme krásné léto.

Archiv

Peru

Jaime Ordonez Perez
Mikrolot
 Hodí se na espresso Středně pražená káva Zpracováno promytou metodou

Úžasná sametová káva s velmi jemnou a skvěle vyváženou chutí. Oceníte příjemnou aciditu s nádechem citrusů a grepů, tělo kávy je ale silnější s čokoládovými, krémovými tóny. Doporučujeme na skvělé espresso. 

MR. COFFEE - Peru Jaime Ordonez Pérez

Dozvědět se více o kávě Peru Jaime Ordonez Perez

Tato výběrová arabica z Peru nás velmi příjemně překvapila. Čeká na vás středně pražená káva s krásně vyváženou, krémovou chutí a kulatým tělem. Acidita je příjemně cítit, s nádechem grepů a pomerančů, ale není přehnaně agresivní. Doplňují ji čokoládové a smetanové tóny, prostě krása ve vašem šálku kávy. Doporučujeme zejména na přípravu espressa, hezky sedne i do káv s mlékem. Na další přípravu bychom potom zvolili třeba french press nebo moka konvičku. 

Farmáři v Peru často pěstují kávy v působivých nadmořských výškách a nejinak je tomu ve zpracovatelském závodu Rutas del Inca a v okolních farmách, kde se pěstuje naše zrno. Farmy leží rozesety v okolních strmých kopcích ve výškách 2 100 -2 400 m n. m. Problémem, se kterým farmáři bojují, je však mráz. Průměrná teplota se zde pohybuje kolem 16 °C, což přispívá k pomalejšímu zrání kávových třešní. Díky tomu se v kávě dočkáme komplexní, čisté chutě s jasně definovanými tóny. Nižší teploty také přispívají k pomalejší fermentaci během zpracování kávy, tento proces může trvat až 32 hodin. Na farmě Jaime Ordonez Perez se pěstují odrůdy Caturra, Catimor a Typica. 

Co je to mikrolot?
Většinou limitované množství zeleného zrna kávy vybrána a sesbírána odděleně od ostatní produkce z plantáže. Toto zrno se vyznačuje unikátní chutí a výjimečnou kvalitou, které je dosaženo díky jedinečným podmínkám, které se nacházejí jen v určité části farmy nebo plantáže.  zpět nahoru