Archiv

PAPUA NEW GUINEA

Ainora
100% ARABICA
 Papua New Guinea Ainora  Světle pražená káva Vypěstováno v nadmořské výčce 1750 - 2200 m n. m. Zpracováno promytou metodou

Na Papuu se vždycky moc těšíme! Originální region s originální chutí kávy. Pražíme světle, aby vynikly ovocné až sladké tóny. Tato káva nám chutná, doporučujeme na alternativní přípravy

MR. COFFEE - Papua New Guinea Ainora

Dozvědět se více o kávě PAPUA NEW GUINEA Ainora

Kvalitní výběrová arabika z Papui NG. Tato země nepatří mezi tradiční producenty výběrové kávy, jako třeba Etiopie nebo Keňa. Nicméně kávu z Papui máme v nabídce již po několikáté a vždy jsme byli s kvalitou a chutí nadmíru spokojeni. 
Tentokrát se můžete těšit na světle pražené zrno s krásně vyváženým, jemným tělem a příjemně nasládlou chutí. Všechny tóny jsou přímočaré a hezky vyniknou na alternativních přípravách. V dojezdu cítíme mírně bylinkový nádech. 

Pro tuto kávu vyzkoušejte některou alternativní přípravu:


Kávu z Papui NG máme v nabídce pravidelně a vždy nás osloví svou jedinečnou, originální chutí. Nejspíš je to dáno i tím, jaká je Papua netradiční země. Nádhernou a divokou přírodu s obdivovanými plážemi a korálovými útesy střídají aktivní sopky, vysoká pohoří a neprostupné pralesy. Stále zde najdeme původní obyvatelstvo, které tvoří nespočet malých kmenů a mluví asi stejným množstvím jazyků. Káva se zde často pěstuje jen tak mimochodem, na zahradách a v přilehlých kopcích. 
V Papui najdeme dvě významné oblasti, kde se káva pěstuje pod dohledem, s potřebným vybavením, znalostmi a odpovídající kvalitou. Jedná se o Eastern Highland Province a Western Highland Province. 


Tato arabika pochází z Eastern Highlands, kde kávu pěstují malí, rodinní farmáři. Podmínky pro farmaření jsou poměrně nehostinné, strmé, nepřístupné kopce jsou standardem. Spousta malých producentů se proto snaží si vypomáhat. Často tvoří neformální družstva, pomáhají si s dopravou, zpracováním, sušením zrna  i vybavením. Jedním z takových družstev je právě i Ainora, ležící u města Kianantu, poblíž východního pobřeží. Zde se zpracovává toto výtečné zrno. 


zpět nahoru