Archiv

Colombia Narino

Alfonso Munoz
100% ARABICA
 Hodí se na espresso Středně pražená káva Vypěstováno v nadmořské výšce 1800 m. n. m. Zpracováno promytou metodou

Čerstvě pražená arabika se středně silným tělem, sladkou chutí s tóny vanilky a karamelu. V šálku kávy vás čeká vyvážená acidita a šťavnatá, ovocná chuť. Tuto výběrovovou arabiku vypěstoval Alfonso Munoz na farmě La Loma v západní Kolumbii. 

MR. COFFEE - Colombia Narino Alfonso Munoz

Dozvědět se více o kávě Colombia Narino Alfonso Munoz

Naše aktuální nabídka kávy 

Po delší době se nám do nabídky vrátila Kolumbie z oblasti Narino a opět se můžeme těšit z výjimečné kávy. Toto zrno pochází z rukou farmáře Alfonsa Munoze, který vlastní malou farmu s názvem Finca La Loma, ležící v nadmořské výšce 1 800 m. n. m. V tomto výběru máme směs odrůd arabiky Cattura a Castillo. 
U této kávy jsme se rozhodli pro střední pražení, kde nejlépe vynikne příjemná sladkost a ovocná acidita. Tělo je sametově jemné a skvěle vyvážené. Na přípravu bychom zvolili espresso, ale určitě se nemusíte bát ani alternativních příprav, tato káva má co nabídnout. 
Zpracování kávy mokrou metodou zde probíhá tradičním způsobem. Farmáři ručně odstraňují slupky kávových třešní a poté se plody fermentují v betonových nádržích po dobu 24-30-ti hodin. Následné promývání probíhá v oddělené nádrži a poté se zrna sušší na postelích nebo terasách po dobu 8-16 dní. 


zpět nahoru