Rwanda Nyakizu Rwanda Nyakizu Rwanda Nyakizu

Rwanda

Nyakizu
Mikrolot
 Rwanda Nyakizu  Rwanda Nyakizu  Rwanda Nyakizu  Rwanda Nyakizu

Světle pražená arabica s jiskrnou aciditou a chutí černého čaje. Vyvážený šálek provází příjemně sladké tóny s nádechem limetek. Doporučujeme na filtrované kávy. Káva se pěstuje ve vysokých nadmořských výškách, v organické půdě bohaté na minerály. 

250 Kč
MR. COFFEE - Rwanda Nyakizu

Dozvědět se více o kávě Rwanda Nyakizu

Na přípravu této arabiky bychom volili alternativní přípravy, vyzkoušejte V60, chemex nebo aeropress. Živou, jiskrnou aciditu doprovází příjemné nasládlé tóny a chuť černého čaje. Šálek je vybalancovaný, tělo je středně silné a chutě jasné a přímočaré. 

Zpracovatelský závod Nyakizu se nachází v jižní Rwandě, blízko hranic s Burundi a známé oblasti Kayanza, kde se pěstuje káva prvotřídní kvality. S oblastí Nyakizu má hodně společných rysů: vysoké nadmořské výšky, písčito-jílovitou půdu, která má vyšší kyselost než v ostatních oblastech Rwandy a dostatek srážek během sezony. 

V Nyakizu se pěstuje odrůda kávovníku Bourbon a zpracovává se promytou metodou. Zralost třešní se kontroluje vizuálně a namáčením do vody. Nezralé třešně nebo ty s defekty vyplavou na povrch a jsou odstraněny. Pomocí mechanického stroje se od zrn oddělí slupky třešní a část dužiny. Následná fermentace trvá 14-18 hodin, doba se liší podle okolní teploty. Poté se zrna promývají a rozdělují do čtyř kategorií podle kvality. Posledním namáčením se odstraní veškeré nečistoty a zrna se suší na polích. Sušení trvá poměrně dlouhou dobu, až 35 dní.  

Co je to mikrolot? 
Limitované množství zeleného zrna kávy vybrána a sesbírána odděleně od ostatní produkce z plantáže. Toto zrno se vyznačuje unikátní chutí a výjimečnou kvalitou, které je dosaženo díky jedinečným podmínkám, které se nacházejí jen v určité části farmy nebo plantáže.  


Dovolujeme si také doporučit ...

Hario
V60 červený

Hario V60 červený

Dokonalý dripper V60 od japonské firmy Hario v červeném provedení, díky kterému se domácí příprava kávy stane skvělým zážitkem.

520 Kč
Více informací

Hrnek na kávu Mr. Coffee s podšálkem

Hrnek na kávu Mr. Coffee s podšálkem

Kvalitní silnostěnný hrnek na kávu Ancap Verona s podšálkem. Logo Mr. Coffee je umístěno na jedné straně hrníčku, na uchu je nápis Mr. Coffee. Krásně drží teplo, ideální do ruky, prověřen léty provozu v...

350 Kč
Více informací

Rhinowares
Ceramill

Rhinowares Ceramill

Jeden z nejkvalitnějších ručních mlýnku na trhu z australské dílny firmy Rhinowares. Skvělá volba na doma i na cesty, tento mlýnek se uplatní u každé přípravy kávy. Vysoce odolný a robustní společník,...

1 129 Kč
Více informací
Zboží v košíku celkem:

${ updatedTotal }

MR. COFFEE,
pražírna a prodejna kávy,
Tř. Tomáše Bati 201/8
Zlín, 760 01

Otevírací doba:
Po-pá 8-17
So 9-12

Rychlý kontakt