Peru Esgar Delgado Torres Peru Esgar Delgado Torres Peru Esgar Delgado Torres

PERU

Esgar Delgado Torres
Mikrolot, Fairtrade
 Peru Esgar Delgado Torres  Peru Esgar Delgado Torres  Peru Esgar Delgado Torres  Peru Esgar Delgado Torres

Středně pražená, vyvážená káva s jemnými tóny, vhodná na dokonalé espresso. Výraznější je sladká chuť s nádechem mléčné čokolády a karamelu, na pozadí vás bude bavit mírná acidita. Vybalancovaný šálek kávy se středně silným tělem. Káva je certifikovaná jako Fairtrade. 

250 Kč
MR. COFFEE - Peru Esgar Delgado Torres

Dozvědět se více o kávě PERU Esgar Delgado Torres

Tento mikrolot pro vás na své farmě “Los Cedros” vypěstoval Esgar Delgado Torres. V chuti této výběrové arabiky cítíme velmi příjemnou sladkost mléčné čokolády, karamelu a hnědého cukru. Tělo kávy je středně silné a chutě jsou hezky vybalancované s příjemným zakončením.

Doporučujeme na espresso nebo alternativní přípravy:

Esgar Delgado Torres je členem COOPVAMA, společenství 1 400 pěstitelů kávy a kešu ořechů v severním Peru v regionu Cajamarca. Sdružení využívá při zpracování kávy pokročilých technologiích, včetně solárních panelů. Káva pěstovaná pod jejich záštitou je certifikovaná jako Fairtrade. V Peru se (nejen) káva běžně pěstuje ve vysokých nadmořských výškách s velmi náročným terénem. Ani tato farma není výjimkou. Leží ve strmých kopcích ve výšce 1 863 m n. m., kde při sběru není možné používat nic jiného než ruce farmářů. Není to sice nejefektivnější metoda, zato však mají farmáři kvalitu zrna pod naprostou kontrolou. Z odrůd kávovníku se zde pěstují Cattura a Pacas. 


Přímo na farmě dále probíhá i další práce s kávovými třešněmi, které se zpracovávají promytou metodou: po úvodním promytí se káva fermentuje po dobu 18-22 hodin, vždy záleží na aktuálním počasí. Následně se zrna promývají a suší na vyvýšených postelích, které jsou chráněné proti nepříznivému počasí. Sušení probíhá po dobu 15-22 dní, dokud zrna nedosáhnou požadované vlhkosti 12 %. O následný prodej sklizně se již stará sdružení COOPVAMA. 


Proč kávu
od Mr. Coffee?

  • K objednávce nad 750 Kč Vám přibalíme 75 g výběrové arabiky zdarma
  • Záruka čerstvé a kvalitní kávy
  • Jsme rodinná pražírna
  • Kávu pražíme a balíme přímo v prodejně
  • Zachováváme chuťovou charakteristiku kávy
  • Kávu balíme do kvalitních sáčků s jednocestným ventilem

Dovolujeme si také doporučit ...

Clever
Dripper

Clever Dripper

Rychlá a nenáročná příprava filtrované kávy s vynikajícím výsledkem. Kombinuje výhody french pressu (silnější tělo) a Haria V60 (čistá, jasná chuť). Ideální na 2 šálky lahodné kávy. Vhodná metoda...

455 Kč
Více informací

French Press
Bialetti Preziosa

French Press Bialetti Preziosa

Rychlá a jednoduchá příprava pomocí nerezového french pressu s logem vousatého panáčka značky Bialetti pro Váš každodenní šálek kávy. Lze využít i pro přípravu čaje.

599 Kč
Více informací

Hario
Skerton Plus

Hario Skerton Plus

Nová verze skvělého ručního mlýnku od firmy Hario nyní se stabilizačním elementem mlecího kamene pro ještě přesnější mletí.  Snadné, rychlé a hlavně konzistentní mletí jsou největší výhody tohoto...

920 Kč
Více informací
Zboží v košíku celkem:

${ updatedTotal }

ⓘ Nakupte ještě za ${ cartSubtotal } Kč a máte dopravu zdarma!

Nákup nad 2000 Kč. Dopravu máte zdarma!

MR. COFFEE,
pražírna a prodejna kávy,
Tř. Tomáše Bati 201/8
Zlín, 760 01

Otevírací doba:
Po-pá 8-17
So 9-12

Rychlý kontakt