Malawi Sable Farms Malawi Sable Farms Malawi Sable Farms

MALAWI

Sable Farms
100% ARABICA
 Malawi Sable Farms  Malawi Sable Farms  Malawi Sable Farms  Malawi Sable Farms

Svěží výběrová arabica vhodná na filtrované kávy s tóny červeného rybízu, nádechem bylinek a lehce kořenitým závěrem. Paleta chutí ve vašem šálku kávy. Poprvé v naší nabídce arabica z Malawi! 

213 Kč
MR. COFFEE - Malawi Sable Farms

Dozvědět se více o kávě MALAWI Sable Farms

Poprvé v naší nabídce představujeme arabicu z Malawi a rozhodně je na co se těšit. Překvapí vás velmi svěží chuť s jiskrnou aciditou a nádechem červeného rybízu. Káva má středně silné tělo s mírnou chutí čokolády a klidný, lehce kořenitý závěr. 

Sable Farms tvoří dvě kávové plantáže na severu a jihu Malawi, jedná se o největšího kávového producenta v Malawi. Dá se říct, že tato korporace skutečně vytvořila příklad pro další pěstitele kávy a to i v celosvětovém měřítku. V regionu s velmi chabou infrastrukturou a žádným připojením k elektřině je Ngapani estate, odkud pochází naše káva, plně soběstačným střediskem. Vyrostla zde škola a díky příjmům z obchodu s kávou zde mohla vzniknout stanice na pitnou vodu, která zásobuje nejen místní komunitu ale i farmu. V zemědělském sektoru se jedná o největšího zaměstnavatele v této oblasti. 

Všechna káva, která se zde pěstuje, je zpracována mokrou metodou. Probíhá zde klasický 12-ti hodinový proces fermentace a káva se suší na vyvýšených postelích. 

Malawi je malá země ve střední Africe, ze severu má za souseda Tanzánii a z jihu Mozambik. Produkce kávy závisí na síti malých pěstitelů a 5-ti velkých korporacích (Sable Farms je největším z nich). Země bojuje s nedostatkem infrastruktury a problémem jsou také kávovníky s nízkou odolností proti chorobám. Pro region je producent jako Sable Farms důležitým tahounem a příkladem, že i v takových podmínkách se dá vypěstovat káva výjimečné kvality a skvělé chuti.   


Proč kávu
od Mr. Coffee?

  • Záruka čerstvé a kvalitní kávy
  • Jsme rodinná pražírna
  • Kávu pražíme a balíme přímo v prodejně
  • Zachováváme chuťovou charakteristiku kávy
  • Kávu balíme do kvalitních sáčků s jednocestným ventilem

Dovolujeme si také doporučit ...

Clever
Dripper

Clever Dripper

Rychlá a nenáročná příprava filtrované kávy s vynikajícím výsledkem. Kombinuje výhody french pressu (silnější tělo) a Haria V60 (čistá, jasná chuť). Ideální na 2 šálky lahodné kávy. Vhodná metoda...

390 Kč
Více informací

French Press
Bialetti Preziosa

French Press Bialetti Preziosa

Rychlá a jednoduchá příprava pomocí nerezového french pressu s logem vousatého panáčka značky Bialetti pro Váš každodenní šálek kávy. Lze využít i pro přípravu čaje.

599 Kč
Více informací

Hario Mini
Mill Slim Plus

Hario Mini Mill Slim Plus

Praktický ruční mlýnek do kuchyně i na cesty s keramickými kameny a precizním provedením z dílny japonské firmy Hario. Mlýnek je velmi lehký, s nastavitelnou hrubostí mletí. Tato nová verze má vylepšenou...

750 Kč
Více informací
Zboží v košíku celkem:

${ updatedTotal }

ⓘ Nakupte ještě za ${ cartSubtotal } Kč a máte dopravu zdarma!

Nákup nad 2000 Kč. Dopravu máte zdarma!

MR. COFFEE,
pražírna a prodejna kávy,
Tř. Tomáše Bati 201/8
Zlín, 760 01

Otevírací doba:
Po-pá 8-17
So 9-12

Rychlý kontakt