Ethiopia Boji Kochere Ethiopia Boji Kochere Ethiopia Boji Kochere

Ethiopia

Boji, Kochere
100% ARABICA
 Ethiopia Boji Kochere  Ethiopia Boji Kochere  Ethiopia Boji Kochere  Ethiopia Boji Kochere

Nová Etiopie stojí za to! 100 % výběrová arabica z letošní sklizně stanice Boji (oblast Kochere) vhodná na alternativní přípravy. Ovocná až lehce citrusová chuť s jasně definovanými tóny, vyváženým tělem a  květinovým nádechem. 

275 Kč
MR. COFFEE - Ethiopia Boji Kochere

Dozvědět se více o kávě Ethiopia Boji, Kochere

Mycí stanice Boji zpracovává kávy z asi 500 okolních farem. Nachází se v oblasti Kochere, což je známý pěstitelský region blízko města Yirgacheffe. Odtud pochází jedny z nejoblíbenějších výběrových káv na světě. Sáhneme-li po etiopské kávě z těchto oblastí, prakticky nemůžeme udělat chybu. Pěstování kvalitní kávy zde má hlubokou tradici.

Chuť této arabiky je jasně definovaná, pražíme ji ve světlých profilech, tak aby se zachovala její pravá charakteristika. Tělo kávy je krásně vyvážené, v šálku ucítíme živou, přímočarou chuť ovoce s jiskrnou aciditou a květinovým nádechem. Na přípravu bychom doporučili jakoukoliv formu alternativní přípravy, při které vám vyniknou jednotlivé chutě kávy, tedy např. chemex, aeropress nebo V60.

Proces zpracování kávy ve stanici Boji následuje tradiční etiopské postupy. První roztřídění posbíraných kávových třešní probíhá vizuální kontrolou a namáčením třešní (třešně s defekty zůstanou plavat na povrchu vody). Následně se pomocí mechanického stroje odstraní slupka a část dužiny a třešně se ve vodě nechají fermentovat po dobu 36-72 hodin. Poté se ze zrn uvolní zbylá dužina a v mycích kanálech se kávová zrnka důkladně očistí. Nyní přichází na řadu rozdělení zrnek podle hustoty. Ta nejkvalitnější zrna se nechají dále namáčet ve vodě po dobu 8-12 hodin, zatímco zbylá nekvalitní zrna jsou odstraněna. Během sušení se zrna pravidelně kontrolují a obracejí, aby se předešlo plesnivění a zajistilo se rovnoměrné sušení. 


Proč kávu
od Mr. Coffee?

  • K objednávce nad 750 Kč Vám přibalíme 75 g výběrové arabiky zdarma
  • Záruka čerstvé a kvalitní kávy
  • Jsme rodinná pražírna
  • Kávu pražíme a balíme přímo v prodejně
  • Zachováváme chuťovou charakteristiku kávy
  • Kávu balíme do kvalitních sáčků s jednocestným ventilem

Dovolujeme si také doporučit ...

Aeropress

Aeropress

Optimální společník na cesty. Skladný, lehký, nerozbitný, snadno se čistí, přitom schopný připravit velmi kvalitní kávu prakticky kdekoliv. Oceníte také velmi čistou chuť...

810 Kč
Více informací

Hario
Skerton Plus

Hario Skerton Plus

Nová verze skvělého ručního mlýnku od firmy Hario nyní se stabilizačním elementem mlecího kamene pro ještě přesnější mletí.  Snadné, rychlé a hlavně konzistentní mletí jsou největší výhody tohoto...

920 Kč
Více informací

Hario V60
Drip Decanter

Hario V60 Drip Decanter

Zde máte vše pěkně pohromadě. Ekonomická příprava filtrované kávy z dílny japonského mistra – firmy Hario. Plastový držák papírových filtrů a skleněný dekantér s elegantním silikonovým páskem.

600 Kč
Více informací
Zboží v košíku celkem:

${ updatedTotal }

ⓘ Nakupte ještě za ${ cartSubtotal } Kč a máte dopravu zdarma!

Nákup nad 2000 Kč. Dopravu máte zdarma!

MR. COFFEE,
pražírna a prodejna kávy,
Tř. Tomáše Bati 201/8
Zlín, 760 01

Otevírací doba:
Po-pá 8-17
So 9-12

Rychlý kontakt