Blend 2 Blend 2 Blend 2

Blend 2

70 % Brazil, 30 % Guatemala
100% ARABICA
 Blend 2  Blend 2  Blend 2

Výraznější hořkost podporují čokoládové a oříškové tóny, plná, silná chuť, acidita je minimální. Směs dvou 100 % arabik, která se hodí na přípravu každého espressa a do káv s mlékem. Pro každodenní šálek kávy, který vás pohladí na duši. 

180 Kč
MR. COFFEE - Blend 2

Dozvědět se více o kávě Blend 2 70 % Brazil, 30 % Guatemala

Spojení dvou lahodných káv

Dscn5641

Vyzkoušejte naši směs dvou 100% arabik na přípravu báječného espressa a do káv s mlékem. Tentokrát jsme pro vás nachystali kombinaci Brazílie Santos a Guatemaly Huehuetenango. Brazílie v sobě skrývá báječně oříškové aroma, v kávě ucítíte hořko-čokoládové tóny a acidita je u této kávy naprosto minimální. Guatemala této směsi dodá velmi pevné, silné tělo, díky kterému káva vynikne, i když si do šálku rádi přidáte nějaké to mléko. Guatemala má lehce kakaové tóny a také velmi mírnou aciditu. 

 Spojení těchto dvou lahodných káv vám připomene ten báječný pocit, když se zakousnete do kvalitní hořké čokolády s oříšky. Ideální volba, když chcete pohostit rodinu a přátele, nebo když ráno akutně potřebujete doplnit tu nutnou dávku kofeinu, která vás nastartuje na další den. V kavárně jsme tuto směs zkoušeli s velkým ohlasem u našich zákazníků, a tak věříme, že zachutná všem, kteří si doma rádi dopřejí kvalitní espresso.

Brazil Santos

Arabika

Brazílie patří mezi největší pěstitele kávy na světě, pěstuje se zde asi 80 % arabiky a 20 % robusty. Zajímavé je, že ještě v roce 1920 Brazílie obstarávala 80 % celosvětové produkce kávy. Jak se ale rozvíjel kávový průmysl a produkce kávy, podíl Brazílie postupně klesl až na současných 35 %. Nachází se zde asi 300 000 kávových farem. Pokaždé, když dojde k výkyvům v produkci v Brazílii, ovlivní to celý kávový průmysl, včetně toho, kolik za svůj šálek kávy zaplatíte u vás doma.

Guatemala SHB Huehuetenango

Coffee 692820 960 720

V Guatemale se pěstuje především arabika, kávy z různých oblastí nás dokáží překvapit širokou škálou chutí. Najdeme zde kávy, které mají čokoládové, kakaové nebo hořké tóny, ale nezřídka narazíme na citrusové, ovocné chutě s živou aciditou. Je to způsobeno také širokou škálou mikroklimat, která se zde nacházejí. Vrchovina Huehuetenango, ze které pochází naše zrno, nemá vulkanický původ a jedná se o oblast s malým množstvím srážek a pozdější dobou sběru. Zrno z této oblasti je ceněné pro svoji kvalitu a komplexní chuť.

Jak na přípravu?

Dscn5287

Připravit v domácích podmínkách kvalitní espresso není jednoduché. Poradíme Vám alespoň ten základ, zbytek už budete muset zkoušet na vašem kávovaru doma. 

Čerstvě pomletá káva by neměla chybět u žádné přípravy, ať už se chystáte právě na nějaké dobré espresso nebo si rádi vychutnáte alternativní metody. Doma se prostě bez mlýnku neobejdete. Čerstvost pomleté kávy udělá u jakékoliv přípravy opravdu citelný rozdíl, který pozná i úplný začátečník. Doporučujeme začít s 8 g na jedno espresso. Káva musí být namleta na správnou hrubost. U espressa je to určitě jemnější mletí, ale zde opět záleží, jakou máte doma k dispozici výbavu. Většinou chvíli trvá, než se se svým mlýnkem seznámíte a najdete tu správnou hrubost mletí. Máme-li kávu pomletou příliš hrubě, espresso poteče příliš rychle a z kávy se nestihnou vyextrahovat všechny oleje a cukry, které ve výsledku tvoří právě tu jedinečnou chuť. Teče-li naopak káva příliš pomalu, bude přeextrahovaná, spálená, nepříjemná v ústech a opět si neužijeme tu pravou chuť. 

Doporučená doba extrakce u espressa by měla být v rozmezí 20–30 vteřin, v případě této směsi na espresso nám vyhovoval zlatý střed kolem 25 vteřin. Za tuto dobu by nám z páky mělo vytéct espresso o objemu 25–30 ml, s krásnou kremou medové barvy, nádherným aroma a především skvělou chutí. U každé kávy stojí za to, si dát s její přípravou trochu práce. Než se káva dostala do Vašeho hrníčku, urazila velmi dlouhou cestu, při které jí spousta lidí věnovala velkou péči. Pokud máte s přípravou u jakékoliv kávy problém, se kterým si nevíte rady nebo třeba hledáte oživení vašeho každodenního rituálu, neváhejte se na nás obrátit.


Proč kávu
od Mr. Coffee?

  • K objednávce nad 750 Kč Vám přibalíme 75 g výběrové arabiky zdarma
  • Záruka čerstvé a kvalitní kávy
  • Jsme rodinná pražírna
  • Kávu pražíme a balíme přímo v prodejně
  • Zachováváme chuťovou charakteristiku kávy
  • Kávu balíme do kvalitních sáčků s jednocestným ventilem

Dovolujeme si také doporučit ...

Moka Konvička
Bialetti Venus
pro indukci

Moka Konvička Bialetti Venus pro indukci

Legendární moka konvička od firmy Bialetti pro přípravu malé silné kávy v nerezovém provedení. Hodí se na chalupu i do každé moderní kuchyně a prověřená desetiletími a miliony uživatelů. Vhodná i na...

599 Kč
Více informací

Rhinowares
Ceramill

Rhinowares Ceramill

Jeden z nejkvalitnějších ručních mlýnku na trhu z australské dílny firmy Rhinowares. Skvělá volba na doma i na cesty, tento mlýnek se uplatní u každé přípravy kávy. Vysoce odolný a robustní společník,...

1 129 Kč
Více informací
Zboží v košíku celkem:

${ updatedTotal }

ⓘ Nakupte ještě za ${ cartSubtotal } Kč a máte dopravu zdarma!

Nákup nad 2000 Kč. Dopravu máte zdarma!

MR. COFFEE,
pražírna a prodejna kávy,
Tř. Tomáše Bati 201/8
Zlín, 760 01

Otevírací doba:
Po-pá 8-17
So 9-12

Rychlý kontakt